top of page

EKİBİMİZ

c473fdd3-b827-42aa-9915-6c9d4b562a86.jpg

BAHAR SEKİ

Kurucu Ortak

İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü'nde okurken 2017 yılında Craft Atölye'de oyunculuk eğitimine başladı. Aynı zamanda modern dans ve performans sanatı üzerine kurslar ve araştırmalara katılıp çeşitli tiyatro oyunlarında yardımcı yönetmenlik ve reji asistanlığı yaptı. Mezun olduktan sonra ilk orta metrajlı belgeseli filmi olan Ölene Kadar Hayattasın'ı çekti. Sonrasında feminist performans sanatçısı Tanja Ostojicle ile feminizm,göç,queerlik,yerinden edilme konuları çerçevesinde İstanbul'un çeşitli kamusal alanlarında performanslar sergiledi. 2021 yılında kendi otobiyografik tiyatro metni No Name Queen oyununu yazdı. 2022 yılında kurulan Dandun tiyatronun kurucu ortağı ve yapımcılarındandır. Dandun Tiyatro'nun ilk projesi olan 'No Name Queen' oyununda oynamaktadır.

DENİZ EKİNCİ

Kurucu Ortak

Koç Üniversitesi İşletme Bölümü'nde okurken 2015 yılında Craft Atölye'de oyunculuk eğitimine başladı. Bu esnada yaz aylarında Londra' da bulunan LAMDA'nın oyunculuk kurslarına ve başka bir çok oyunculuk, yazarlık kurslarına katıldı. Oyunlarda asistanlık yaparken yeni keşfettiği oyunların çevirileri yapmaya başladı. 2019'da Kadir Has Üniversitesi'nde Oyunculuk Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. 2021 yılında Germinal Tiyatro'nun Bir Istakozu Öldürmenin En İnsancıl Yolu isimli oyununun çevirmenliğini ve yönetmenliğini yaptı. 2022 yılında kurulan Dandun Tiyatro'nun kurucu ortağı ve yapımcılarındandır. Dandun Tiyatro'nun ilk projesi olan Bahar Seki'nin otobiyografik tiyatro metni No Name Queen oyununu yönetmektedir.

e09bacae-1b7b-48e8-9741-e2d6a364f625.jpg
DSC06580.jpg

EDA AKALIN

Kurucu Ortak

Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’ndeki Fransızca tiyatro sayesinde tiyatroyla tanışmıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık ve yandal Sosyoloji bölümlerini 2018 senesinde bitirmiştir. Craft Oyunculuk Atölyesi’nden 2019’da mezun olmuştur. Eric Morris, Stanislavski ve Meisner teknikleri üzerine eğitimler almıştır. Bu zamana kadar İngilizce, Türkçe ve Fransızca tiyatro oyunlarında yer almıştır. 2020 yılında Germinal Tiyatro'nun Pasaport or Passport oder Reisepass adlı oyununda rol almıştır. Sainte Pulchérie Fransız Lisesi'nde İngilizce Drama eğitmenliği yapmaktadır. UFO ve Masallardan Geriye Kalan filmlerinde ve Seksenler dizisinde rol almıştır. Ayrıca birçok kısa metraj  filmde ve reklamda yer almıştır. 2022 yılında kurulan Dandun Tiyatro'nun kurucu ortaklarındandır.

Hakkımızda: Ekip Üyeleri

Ada Bıkım

Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nde İngilizce Drama’nın asistanlığını yapmaktadır. 2017 yılında İstanbul Drama Sanat Akademi’den yaratıcı drama eğitimi almıştır. 2018 yılında 1,5 sene boyunca dans eğitimi almıştır. Craft Oyunculuk Atölyesi’nde Eric Morris ve Sanford Meisner teknikleri üzerine temel oyunculuk ve müzikal dans eğitimini sürdürmektedir. Sainte Pulchérie’nin “Gergedanlar” oyununda ve kısa filmlerde yer almıştır. Craft Müzikal Dans Atölyesi’nin “Step By Step” projesinde yer almaktadır. Dandun Tiyatro’nun proje koordinatörlüğünü yapmaktadır.

WhatsApp Image 2023-01-16 at 05.51.54.jpeg
Hakkımızda: Hakkımızda
WhatsApp Image 2023-01-16 at 06.23.09.jpeg

Selcan Deniz

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölüm'ünde öğrenciliğine devam etmektedir. Okul bünyesinde bulunan amatör tiyatro ekiplerinde yer almıştır. Sahne üstü ve ses oyunculuğu yapmıştır.  2022 yılı itibari ile Dandun Tiyatro ekibinde asistan ve ses teknisyeni olarak devam etmektedir.

Hakkımızda: Hakkımızda
bottom of page