c473fdd3-b827-42aa-9915-6c9d4b562a86.jpg

BAHAR SEKİ

İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü'nde okurken 2017 yılında Craft Atölye'de oyunculuk eğitimine başladı. Aynı zamanda modern dans ve performans sanatı üzerine kurslar ve araştırmalara katılıp çeşitli tiyatro oyunlarında yardımcı yönetmenlik ve reji asistanlığı yaptı. Mezun olduktan sonra ilk orta metrajlı belgeseli filmi olan Ölene Kadar Hayattasın'ı çekti. Sonrasında feminist performans sanatçısı Tanja Ostojicle ile feminizm,göç,queerlik,yerinden edilme konuları çerçevesinde İstanbul'un çeşitli kamusal alanlarında performanslar sergiledi. 2021 yılında kendi otobiyografik tiyatro metni No Name Queen oyununu yazdı. 2022 yılında kurulan Dandun tiyatronun kurucu ortağı ve yapımcılarındandır. Dandun Tiyatro'nun ilk projesi olan 'No Name Queen' oyununda oynamaktadır.

DENİZ EKİNCİ

Koç Üniversitesi İşletme Bölümü'nde okurken 2015 yılında Craft Atölye'de oyunculuk eğitimine başladı. Bu esnada yaz aylarında Londra' da bulunan LAMDA'nın oyunculuk kurslarına ve başka bir çok oyunculuk, yazarlık kurslarına katıldı. Oyunlarda asistanlık yaparken yeni keşfettiği oyunların çevirileri yapmaya başladı. 2019'da Kadir Has Üniversitesi'nde Oyunculuk Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. 2021 yılında Germinal Tiyatro'nun Bir Istakozu Öldürmenin En İnsancıl Yolu isimli oyununun çevirmenliğini ve yönetmenliğini yaptı. 2022 yılında kurulan Dandun Tiyatro'nun kurucu ortağı ve yapımcılarındandır. Dandun Tiyatro'nun ilk projesi olan Bahar Seki'nin otobiyografik tiyatro metni No Name Queen oyununu yönetmektedir.

e09bacae-1b7b-48e8-9741-e2d6a364f625.jpg
DSC06580.jpg

EDA AKALIN

Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’ndeki Fransızca tiyatro sayesinde tiyatroyla tanışmıştır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık ve yandal Sosyoloji bölümlerini 2018 senesinde bitirmiştir. Craft Oyunculuk Atölyesi’nden 2019’da mezun olmuştur. Eric Morris, Stanislavski ve Meisner teknikleri üzerine eğitimler almıştır. Bu zamana kadar İngilizce, Türkçe ve Fransızca tiyatro oyunlarında yer almıştır. 2020 yılında Germinal Tiyatro'nun Pasaport or Passport oder Reisepass adlı oyununda rol almıştır. İngilizce Drama eğitmenliği yapmaktadır. UFO ve Masallardan Geriye Kalan filmlerinde ve Seksenler dizisinde rol almıştır. Ayrıca birçok kısa metraj  filmde ve reklamda yer almıştır. 2022 yılında kurulan Dandun Tiyatro'nun kurucu ortaklarındandır.